Co to jest konserwacja klimatyzacji?

Z pewnością zadałeś już sobie to pytanie i nie ma się co dziwić, to naturalne, że chcesz się ogólnie dowiedzieć, jak dbać o klimatyzację.

Utrzymanie klimatyzacji polega na odpowiednim zarządzaniu jednostką chłodzącą, który zapewnia nam komfort i dobre samopoczucie w naszych pomieszczeniach. Innymi słowy, twój klimatyzator wymaga okresowej konserwacji, aby zagwarantować jego prawidłowe działanie przez długi czas .

Według słownika za konserwację należy rozumieć wszelkie czynności, operacje i opiekę niezbędne do tego, aby obiekty, urządzenia elektryczne, branże mogły nadal prawidłowo funkcjonować i uniknąć ich degradacji, czyli w tym przypadku przedłużyć żywotność twojego klimatyzacja .

Konserwacja klimatyzacji polega przede wszystkim na zapobieganiu najczęstszym uszkodzeniom spowodowanym brakiem konserwacji, takim jak zmniejszone chłodzenie , które może wystąpić m.in. dzięki gromadzeniu się kurzu w filtrach lub brak gazu lub ciekłego czynnika chłodniczego .

Jeśli chodzi o czyszczenie filtrów, niezwykle ważne jest, aby dodać je do swojego nawyku podczas domowego czyszczenia, nie codziennie, ale raz w miesiącu lub w zależności od warunków zewnętrznych, to znaczy, jeśli jest duża ilość kurzu, będzie to częściej , ponieważ gromadzi się w nich dużo pyłu, co powoduje, że klimatyzator pracuje w sposób wymuszony przez nadmiar pyłu, który ogranicza przepływ powietrza i powoduje problemy z przedmuchem.

Innym z najczęstszych uszkodzeniem jest emisja nieprzyjemnych zapachów, która może być spowodowana przez stojącą w jednostce chłodniczej wodę tworzącą pleśń, bakterie i roznoszącą brzydkie zapachy w otoczeniu , dlatego jeśli przeprowadzasz okresową konserwację swojej klimatyzacji znacząco poprawisz jakość powietrza, którym oddychasz , ale nie tylko, zaoszczędzisz energię, a co najważniejsze, wydłużysz żywotność swojej klimatyzacji .

Konserwacja klimatyzatorów obejmuje cztery podstawowe i fundamentalne aspekty: czyszczenie jednostki zewnętrznej, czyszczenie jednostki wewnętrznej, sprawdzanie poziomu czynnika chłodniczego i mocy.

 

Konserwacja zapobiegawcza

polega na zapewnieniu wczesnej obsługi technicznej (naprawa przed awarią, gdy powietrze nadal normalnie działa) w celu uniknięcia uszkodzeń i zużycia w najbliższej przyszłości, a tym samym uniknięcia konieczności wydawania dużych sum pieniędzy na usterki , których można uniknąć dzięki okresowej konserwacji zapobiegawczej.

Jego działanie jest weryfikowane przed przystąpieniem do serwisu, mierzone są ciśnienia czynnika chłodniczego, napięcie i natężenie prądu, demontowana jest obudowa parownika, odłączanie i zabezpieczenie części elektrycznej, czyszczenie parownika, filtry i czyszczenie sprężarki wodą ciśnienie, mydło i środek dezynfekujący.

Ten rodzaj konserwacji składa się z rutynowych czynności, które należy powtarzać co najmniej co dwa, trzy lub cztery miesiące, jednak dokładna częstotliwość jest określana na podstawie warunków zewnętrznych i użytkowania.

 

Konserwacja naprawcza

polega na naprawianiu uszkodzenia lub awarii, jest to jak gaszenie pożaru. Zwykle uszkodzenia klimatyzatora  są przypadkowe lub pojawiają się nieoczekiwanie. Chodzi o rozwiązywanie problemów, które już utrudniają prawidłowe funkcjonowanie urządzenia.

Konserwację, której potrzebuje Twoja klimatyzacja, najlepiej pozostawić w rękach certyfikowanych, zatwierdzonych i doświadczonych techników.

Firma Ad-Serwis zapewnia kompleksowe usługi konserwacji, naprawy i instalacji klimatyzatorów.

 

Oto jak przeprowadzamy prace serwisowe:

  • Test wydajności sprzętu,
  • Pomiar ciśnienia, napięcia i natężenia czynnika chłodniczego,
  • Wyłączenie urządzenia i odłączenie,  aby uniknąć wypadków elektrycznych,
  • Za pomocą śrubokręta pokrywa, w której znajdują się połączenia elektryczne, jest zdejmowana w celu dokładnego sprawdzenia,
  • Cała obudowa jest zdejmowana do czyszczenia,
  • Z kratek i filtra oczyszcza się kurz, ten ostatni czyści się neutralnym mydłem i wodą,
  • Jednostka zewnętrzna jest czyszczona,
  • Obudowa i filtry są suszone i ponownie umieszczane w urządzeniu,
  • Włączamy klimatyzator i sprawdzamy działanie,
  • Ponownie mierzone są ciśnienie, napięcie i natężenie czynnika chłodniczego.

 

Zadzwoń Teraz ! Szybki Kontakt