Pompy Ciepła – Montaż oraz Serwis – Pyskowice, Gliwice

Szukasz instalatora pomp ciepła? Działamy w powiatach: Gliwickim, Zabrskim oraz Tarnogórskim.

 

Pompy ciepła we współczesnym świecie stały się zaawansowanym narzędziem technologicznym, które pozwala nam korzystać z przytulności i ciepła natury, które sama natura daje nam za darmo. Energia pobrana z gruntu, powietrza czy wód gruntowych dużo oszczędza nie tylko ogrzewając dom zimą, ale także schładzając dom latem czy przygotowując ciepłą wodę przez cały rok. Dzięki temu temperatura w domu jest zawsze komfortowa, a fakt, że nie trzeba za ten komfort przepłacać, poprawia samopoczucie. Czym więc są te nowoczesne pompy ciepła i jak je wybrać?

Co to jest pompa ciepła.

Pompa ciepła to instalacja, która zużywając pracę mechaniczną, przenosi ciepło z otoczenia o niższej temperaturze do innego o wyższej temperaturze, czyli cieplejszego. Ilość ciepła przenoszonego do gorącego otoczenia jest większa niż zużyta praca mechaniczna.

Podstawą działania pompy ciepła są właściwości cieczy roboczej zwanej także „czynnikiem chłodniczym” przy zmianie stanu skupienia tj. Skraplania i parowania. Będąc w stanie gazowym i pod ciśnieniem, płyn roboczy krąży w układzie za pomocą sprężarki. Na wylocie ze sprężarki gaz, teraz gorący i pod wysokim ciśnieniem, jest schładzany w wymienniku ciepła, zwanym „skraplaczem”, i skrapla się do postaci cieczy o umiarkowanej temperaturze i wysokim ciśnieniu. Czynnik chłodniczy przepływa przez nadciśnieniowe urządzenie zabezpieczające, zawór rozprężny. Następnie chłodziwo, teraz w stanie quasi-ciekłym, przechodzi przez drugi wymiennik ciepła, zwany „parownikiem”, gdzie odparowuje poprzez absorpcję ciepła. Płyn powraca do sprężarki i cykl się powtarza.

W takim układzie istotne jest, aby czynnik chłodniczy po sprężeniu osiągnął temperaturę wyższą niż temperatura otoczenia, aby „płynąć” w jego kierunku.

Montaż pompy ciepła na terenie Śląska, Wielowieś, Pyskowice, Zbrosławice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry

Lodówki i klimatyzatory to typowe zastosowania, które wykorzystują tę technologię.

Michał 602 232 848
Marcin 696 504 304
e-mail: biuro@greenkw.pl

www: https://greenkw.pl/pompy-ciepla-montaz/

GREEN KW MARCIN WOJTYNEK
42 – ­600 Tarnowskie Góry
ul. Powstańców Śląskich, nr 16, lok. 4

Montaż pomp ciepła, rekuperatorów, klimatyzatorów:

Zadzwoń: +48 730 031 088 

www: Pompy ciepła Pyskowice

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Którą pompę ciepła wybrać?

Domowe ogrzewanie aerotermalne nazywane jest obecnie nie tylko najlepszą, ale i najtańszą opcją, która poprawi jakość Twojego życia i jednocześnie zapewni bezpieczeństwo, które jest wyborem każdej odpowiedzialnej osoby.

Najbardziej cenione są te pompy ciepła, które nie tylko pracują przy możliwie najniższych kosztach energii, ale są w stanie obsłużyć nawet bardzo duże pomieszczenia. Idealnie nadaje się do pomp ciepła powietrze woda lub powietrze powietrze i inne, które mogą zostać Państwu wprowadzone przez specjalistów.

Rodzaje pomp ciepła, które determinują możliwości mieszkaniowe

Typy pomp ciepła są zwykle oceniane nie tylko pod kątem potrzeb człowieka, ale także opcji mieszkaniowych. Mówiąc najprościej, każdy dom i jego otoczenie mogą dość dokładnie wskazać, który typ jest dla Ciebie najlepszy.

Dostępne na rynku pompy ciepła mogą być zasilane przez:

  • System lądowo-wodny.
  • System wodno-wodny.
  • System powietrzno-wodny.
  • System powietrze-powietrze.

W tej chwili prawdopodobnie koncentrujemy się na pompach ciepła powietrze-powietrze, które z powodzeniem obsługują nawet bardzo duże domy. „ Pompy ciepła powietrze-powietrze również cieszą się największą uwagą ze względu na subtelności litewskiego klimatu. Z powodzeniem ogrzewają dom, nawet gdy na zewnątrz jest -30, więc ten wybór z powodzeniem spełnia subtelności naszego klimatu ”- mówi specjalista.

System powietrze-woda jest również popularny na rynku. Jednak wybór każdego elementu wyposażenia należy przedyskutować ze specjalistami, którzy pomogą nie tylko znaleźć najbardziej odpowiedni system, ale także sprawnie go zainstalować – dodaje.

Cel i możliwości pompy ciepła

Oceniając typy, należy pamiętać, że pompy ciepła nie tylko ogrzewają pomieszczenia, ale także mają więcej opcji na innowacyjny sprzęt. Na przykład nasze wyżej wymienione pompy ciepła powietrze-powietrze są bardzo dobrym wyborem i jako system chłodzący, klimatyzacyjny, który pomaga wytrzymać upały w gorące letnie dni.

W takim przypadku jedno urządzenie będzie używane przez cały rok i zapewni doskonały mikroklimat w Twoim domu w najdrobniejszych szczegółach.

„ Dla tych, dla których ważne jest nie tylko ciepłe powietrze w domu, ale także tanio wytwarzana jest ciepła woda – oferowane są systemy powietrzno-wodne i gruntowo-wodne. Jednocześnie możesz ogrzać swój dom i uzyskać ciepłą wodę, dzięki czemu zaoszczędzisz wiele inwestycji, aby wydobyć potrzebną energię ”- mówi specjalista.

Pompa ciepła powietrze-powietrze

Pompy ciepła powietrze-powietrze to najprostsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania pomieszczeń energią z powietrza zewnętrznego.

Jest to ekologiczny i przyjazny dla środowiska system wykorzystujący odnawialne źródła energii. Pompy ciepła powietrze-powietrze mogą być instalowane w dowolnym obszarze lub rzucie domu, chociaż bardzo ważne jest, aby w tym systemie zainstalować wyposażenie wewnętrzne, aby powietrze przepływało w przestrzeni jak najefektywniej. Pompy ciepła powietrze-powietrze są łatwe do zainstalowania zarówno w nowych, jak i starszych domach i są idealne do uzupełnienia istniejącego systemu ogrzewania wodnego (na paliwo stałe lub płynne, gazowe, elektryczne itp.) ze względu na ich komfort i niski koszt.

Pompy ciepła powietrze-powietrze. Obecnie na rynku można spotkać różne typy pomp – ścienne, sufitowe, kanałowe, podłogowe, sufitowe itp. Latem tego typu pompy pełnią funkcję klimatyzatora do chłodzenia pomieszczeń, a wydajne systemy filtrujące zainstalowane w jednostkach wewnętrznych czyszczą powietrza w pomieszczeniach, usuwając kurz, pyłki i inne alergeny. Pompy ciepła powietrze-powietrze to bardzo wygodny sposób na ogrzewanie/chłodzenie, ponieważ temperaturę powietrza w pomieszczeniu reguluje się jednym naciśnięciem przycisku. Pracę urządzenia można zaprogramować na tydzień, a dzięki dodatkowemu akcesorium – adapterowi bezprzewodowemu (Wi-Fi) – można nim sterować zdalnie.”Pompa ciepła również nie wymaga specjalnej konserwacji, wystarczy ją wyczyścić filtry urządzenia od czasu do czasu.

Zadzwoń Teraz ! Szybki Kontakt