Klimatyzacja w domu, mieszkaniu, biurze – dobór i użytkowanie klimatyzacji

 

Klimatyzator przydaje się głównie latem, przy wysokich temperaturach dzięki klimatyzacji w domu panuje przyjemna atmosfera. Lubimy otwierać okna w czasie upałów, ale co jeśli dom stoi przy hałaśliwej ulicy? Włączając klimatyzator i zamykając okna, unikamy nie do zniesienia hałasu, a w domu panuje przyjemna temperatura. Klimatyzator chłodzi powietrze, równocześnie podczas tego procesu powietrze staje się suche. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli pranie jest suszone w pomieszczeniu lub jest to nowy budynek, a materiały z których jest zbudowane są nadal wilgotne i zwracają je do pomieszczenia. Pobrana z powietrza woda jest skraplana w specjalnym zbiorniku lub odprowadzana za pomocą instalacji wykonanych z rur z tworzywa sztucznego o średnicy 1,5 cm do odpowiedniego miejsca. Zwykle wąż w wodą prowadzony jest na zewnątrz budynku.

Przed zainstalowaniem klimatyzacji w swoim domu sprawdź, jak wpływa ona na Twój organizm. Przesadna moc klimatyzacji może powodować alergie i infekcje. Może również podrażniać oczy i wysuszać skórę. Istnieje jednak sposób, aby uniknąć skutków ubocznych i czerpać korzyści z systemów klimatyzacji . Planując instalację, należy umieścić nadmuch powietrza w odpowiednim miejscu. Strumień zimnego powietrza nie może wpływać bezpośrednio do przestrzeni pomieszczenia, w której przebywają ludzie w domu lub biurze. Zanim dotrze do ludzi, należy zimne powietrze zmieszać z ciepłym powietrzem z pomieszczenia. Istnieją również urządzenia z regulowanymi skrzydłami, które kontrolują przepływ zimnego powietrza. Chcąc zadbać o swoje zdrowie możemy wyposażyć dom w klimatyzator uwalniający witaminę C, która korzystnie wpływa na jędrność i koloryt skóry.

Ilość i rodzaj klimatyzatorów dobiera się w zależności od wielkości pomieszczenia, w którym będą zainstalowane. Nowoczesne klimatyzatory zapewniają cichą pracę bez przeszkadzania reszcie domowników. Jeśli zależy Ci na higienie powietrza, warto jak najczęściej dbać o klimatyzator, co w dużej mierze zależy od zastosowanego w urządzeniu filtra, ale przeciętna liczba przeglądów to dwa lata. Możesz to zrobić sam, ale bezpieczniej jest zadzwonić do autoryzowanego serwisu, wtedy mamy pewność, że nasz klimatyzator nie przenosi drobnoustrojów i będzie służył przez długie lata.

Firma Ad-Serwis zapewnia montaż klimatyzacji, naprawę i serwis klimatyzatorów biurowych, firmowych oraz w autobusach. Nasze usługi zwykle świadczymy na terenie Śląska, głównie na teranie Zabrza, Gliwic, Katowic, Chorzowa, Bytomia, Pyskowic, Tarnowskich Gór.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, zapewniamy profesjonalną obsługę naszych klientów.

 

klimatyzacja jaki klimatyzator dobrać
Zadzwoń Teraz ! Szybki Kontakt